Home » Bez kategorii

Marka Drinkwell

Prototyp fontannyW 1994 roku licencjonowany lekarz weterynarii dr M. Burns był bardzo sfrustrowany zachowaniem jednego ze swoich kotów o imieniu Buckwheat. Buckwheat chciał pić wodę tylko z kranu i cały dzień chodził po blacie kuchennym, czekając na człowieka, który to ów kran odkręci. Oprócz znajdywania sierści kota w żywności, dr Burns był już bardzo zmęczony bieganiem do baterii kuchennej, by zaspokoić pragnienie swojego kota. Do tego doszły ogromne rachunki za wodę, bo ktoś wiecznie zapominał zakręcić kran, albo podczas upałów, był on wiecznie odkręcony, gdy kot zostawał sam w domu. Ale co powinien odpowiedzialny właściciel kota zrobić?

Jako lekarz weterynarii, dr Burns był świadomy znaczenia dużej ilości wody w diecie kota, choćby do utrzymania nerek i pęcherza moczowego w całkowitym zdrowiu. Brak wystarczającej ilości wody w ciągu dnia może spowodować infekcję dróg moczowych pupila, które z kolei doprowadzić mogą do poważnych chorób. Dlatego też, dr Burns nie mógł odmówić swojemu kotu picia bieżącej wody z kranu.

Pewnego dnia dr Burns wpadł na genialny pomysł, który przypadł też do gustu Buckwheatowi. Pomysł ten miał też zakończyć wieczne przesiadywanie kota przy zlewie. I w ten oto sposób powstał pierwszy, prototypowy model fontanny Drinkwell.

Od pierwszego prototypu minęło już kilkanaście lat. W ciągu tych lat fontanny Drinkwell zrzeszyły już bardzo wielu fanów i zwolenników tego typu pojników automatycznych dla pupili. Okazuje się, dziesiątki tysięcy kotów zachowuje się tak samo jak Buckwheat i też piją wodę z kranu łazienkowego lub kuchennego.

Sukces produktu i imponujący wzrost sprzedaży przez lata doprowadziły do rozbudowy fontanny Drinkwell, w wyniku której dodano kilka nowych funkcji, w tym zwiększenie pojemności, regulację natężenia przepływu i zbiorniki fakultatywne, które pozwalają na dostarczenie kilkudniowej racji wody pitnej. Fontanna Drinkwell jest także laureatem nagrody „Cat Fancy’s Best New Cat Product”.