Home » Drinkwell

Drinkwell

Fontanna dla kotaPod nazwą Drinkwell kryje się seria znakomitych fontann dla psów i kotów – automatycznych pojników na wodę. Cztery różnej wielkości modele dla kota i psa umożliwiają dobór fontanny o odpowiedniej pojemności. Im większy jest pupil, który będzie korzystał z fontanny, tym więcej wody będzie pić, a co za tym idzie fontanna powinna posiadać odpowiednio dość duży zbiornik. O różnych modelach fontann marki Drinkwell możesz przeczytać w zakładkach „Drinkwell Mini”, „Drinkwell Original”, „Drinkwel Platinum” oraz „Drinkwell BigDog”. Każda fontanna posiada filtr mechaniczny oraz węglowy. Filtr mechaniczny oddziela większe zabrudzenia takie jak sierść i nie dopuszcza, by kot lub pies spożywał w ten sposób zanieczyszczoną wodę.

Natomiast filtr węglowy odpowiada za oczyszczenie wody z mikroskopijnych zanieczyszczeń, które znajdują się w wodzie z kranu. Dodatkowo, zastosowanie filtra węglowego powoduje, że woda jest smaczniejsza – nie ma metalicznego posmaku ani chemicznego zapachu chloru i innych, używanych przez oczyszczalnie preparatów dezynfekujących. Każda fontanna Drinkwell podaje psu lub kotu wodę w postaci wolnoopadającego, swobodnego strumienia. Ta właściwość dodatkowo zachęca do picia wody. Strumień wody – jego natężenie w każdym modelu fontanny jest regulowane, co pozwala na dostosowanie pracy urządzenia do upodobań każdego zwierzaka.

Fontanna Original

Fontanny Drinkwell zdobywają coraz większe uznanie wśród innych zwierzaków domowych czego przykładem może być znajdująca się po prawej stronie fotografia. Woda w fontannie wciąż się przemieszcza, w zamkniętym obiegu. Podczas cyrkulacji, woda jest oczyszczana każdorazowo za pomocą filtra mechanicznego jak i węglowego. Dzięki ciągłemu obiegowi woda nie nagrzewa się tak szybko jak w zwykłej misce. Latem można także wrzucić kilka kostek lodu do zbiornika.

Drinkwell

Fontanny pracują bardzo cicho, dźwięk wydawany przez pompę wodną przypomina dźwięk wydawany przez filtry w akwariach wodnych. Pupile szybko przyzwyczajają się do tego dźwięku jak i samej fontanny. Wiele z nich bardzo polubiło fontanny Drinkwell . Jak widać fontanna bardzo przypada do gustu psom, kotom i nie tylko. Fontanna to doskonały pojnik nie tylko na lato, gdy jest ciepło i zapotrzebowanie na wodę pitną wzrasta. Również zimą, gdy ogrzewane w domu powietrze jest suche, nasi podopieczni potrzebują stałego dostępu do smacznej wody pitnej. I najlepiej, gdy jest to woda smaczna, czysta, a sama czynność picia sprawia zwierzakom ogromną frajdę.